A Bikemag.hu-n áprilisban megjelent cikk, mely a szentendrei közlekedési anomáliákra hívta fel a figyelmet, úgy látszik megtette hatását. Egyre több ember emelte fel szavát a kerékpározás ész nélküli tiltása ellen, majd az önkormányzat is bekapcsolódott az ügy rendezésébe. Most a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-hez fordultak.
A helyzet rendezésében nagy szerepe volt az Engedélyezzék a kerékpározást Szentendrén BringaZóna mozgalomnak. A petíció sikerességét bizonyítja, hogy az internetes aláírásgyűjtő ívet mintegy 2500-an írták alá. Az aláírásgyűjtést azonban tovább folytatják, most a második hullámban elsősorban azok támogatását várják, akik eddig bizonytalanok voltak, vagy nem hittek benne, hogy bármit is meg lehet változtatni - olvasható a bikemag.hu-n.
Fotó: Bikemag.hu
Vörös Csaba, a mozgalom alapítója köszönetet mond többek között a szentendrei önkormányzatnak, személy szerint Pintér Ádám képviselőnek, aki a sporttal és ifjúsággal foglalkozó bizottság elnöke, illetve Dr. Török Balázs alpolgármesternek. Ezen kívül megköszönte a Kerékpárosklub szakmai támogatását is.
Az Önkormányzaton is akadtak hívei a biciklizésnek, ám itt sem pártolta mindenki a szentendrei kerékpározás megkönnyítésének ügyét. Végül felismerték, hogy mégis tenni kell valamit, így a képviselő-testületben nemrég megszületett a döntés.
Átment
A Pintér Ádám és Török Balázs által jegyzett előterjesztést egyhangúan elfogadták.
Idézet az előterjesztésből:
1. Támogatja a Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlés 47/2014. (IV.24.) számú közgyűlési határozatában foglaltakat, és részt kíván venni azon egyeztetéseken, melyek célja, hogy megállapodás szülessen a 11-es főút érintett szakaszain kerékpár nyomvonal felfestésének lehetőségéről és módjáról.
2. Kezdeményezi, hogy a Magyar Közút a 11-es főút szentendrei szakaszán engedélyezze a kerékpározást.
3. Felkéri a Városi Szolgáltató Nonprofit Zrt-t, hogy VSzN Zrt. 2014. évi üzleti tervében elfogadott pénzügyi keret terhére vizsgálja felül a szentendrei kerékpáros útvonalak és a kezelésébe tartozó közutakon lévő forgalomirányító táblákat és szükség esetén cserélje, helyezze át, illetve egészítse ki azokat, hogy a kerékpározási lehetőségeket biztosítsa és megkönnyítse a kerékpározást a városban.
4. Felkéri a Városi Szolgáltató Nonprofit Zrt-t, hogy VSzN Zrt. 2014. évi üzleti tervében elfogadott pénzügyi keret terhére a városi kerékpárutakat rendszeresen takarítsa, a pihenőhelyek megfelelő állapotáról gondoskodjon, az útburkolati jeleket és az útpályát lehetőségeihez mérten karban tartsa, valamint az űrszelvényben gondoskodjon a növényzet gondozásáról, mellyel elősegíti a kerékpározás biztonságossá tételét.
5. Felkéri a Közlekedési Munkacsoportot, hogy az Ifjúsági Koncepció 4.2.3 pontjának megfelelően és Rajna Botond szakdolgozata javaslatai alapján a szentendrei kerékpáros szervezetekkel együttműködésben tegyen javaslatot a város ifjúság- és kerékpárosbarát közlekedésének fejlesztési lehetőségeivel kapcsolatban.
A kezdeményezésről, a döntés előzményeiről és a szentendrei kerékpározás helyzetéről további részleteket ide kattintva olvashatnak.