Közbringa rendszer kiépítését tervezi a szentendrei városvezetés is, mely amellett, hogy egyszerűbbé tenné a város közlekedését, erősítené Szentendre turisztikai vonzerejét is.
Fotó: infoszentendre.hu
Budapest és Esztergom után Szentendrén is felmerült, hogy kiépítsék a közbringa hálózatot. A várost behálózó rendszer egyrészt lehetővé tenné a rugalmas közlekedést Szentendrén, másrészt a Budapestre ingázók számára elősegítené a HÉV és a lakóterületek közötti utolsó kilométerek gyors megtételét, harmadrészt pedig növelné a város turisztikai vonzerejét is.
A Regionális Környezetvédelmi Központ munkatársai a Budapesti Közlekedési Központ szakembereivel szorosan együttműködve hamarosan egy tanulmányt fognak készíteni. A városvezetés számít a lakosság aktív közreműködésére és ötleteire is.
Budapesten tavaly szeptemberben adták át a nagyközönségnek a MOL Bubi közbringarendszert, mely azóta igen népszerű lett a fővárosiak és a turisták körében is, s ma már szerves részét képezi a fővárosi tömegközlekedésnek.
Mi is az a MOL Bubi?
Budapest Fővárosa 2008-ban hozott döntést a budapesti közbringarendszer létrehozásáról, a feladattal a Parking Kft.-t bízta meg. Megszületett a döntés a hetvenhat gyűjtőállomás helyszínéről, majd a Parking Kft. internetes pályázatot írt ki arra, hogy mi legyen a neve. A több ezer beérkezett javaslat közül a zsűri ötöt választott ki, ezekből az internetezők a MOL Bubira szavaztak.
2013-ban lezajlottak a tenderek a kerékpárok és a többi szükséges eszköz gyártására, 2014 tavaszára pedig elkészültek a gyűjtőállomások és az almazöld biciklik is. Az éles üzem indulása előtti két hónapban kétezer felhasználó vett részt a nyilvános próbaüzemben, ők tesztelték a szolgáltatást. Ennek célja volt, hogy a nagyközönség csakis tökéletesen működő MOL Bubi közbringarendszert vehessen birtokba.
Első ütemben 76 helyszínen 1100 kerékpárt állítottak üzembe. A pesti oldalon a Nagykörúton és a Városligeten belül, Budán pedig a Vízivárosban, valamint a dél-budai egyetemi negyedben és a Margitszigeten.
A kerékpárokat kétféle módon lehet igénybe venni. Személyes regisztrációval és egyszeri díj befizetésével éves vagy féléves bérlet váltható, de bankkártyás fizetéssel akár napi-, 3 napi vagy hetijegyet is lehet vásárolni. Jegyvásárláskor kauciót zárolnak a felhasználó bankkártyáján, amit a jegy érvényességi idejének lejártakor felszabadítanak.
Gyors közvélemény-kutatás
Fejtsétek ki véleményeteket a tervezett közbringa rendszerrel kapcsolatban.