A városvezetés a szentendreiek és a városban működő közösségek részéről is stabil együttműködést tapasztal.
Évértékelő interjút adott a Szentendre és Vidékének Verseghi-Nagy Miklós. A lapban az elmúlt év és a jelenlegi önkormányzati ciklus eddigi eredményeiről és az idei tervekről is kérdezték a polgármestert.
Verseghi szerint a jelenlegi városvezetés eddigi munkájának értékelésénél a szentendrei identitás az, amit szem előtt kell tartani. Leszögezte, a legfontosabb feladat a város sajátos kultúrájának és a szentendreiségnek a markáns képviselete, eközben pedig élő kapcsolatot, párbeszédet kell folytatni a városban élőkkel, és a fejlesztéseket is az ő igényeikhez kell igazítani.
Hangsúlyozta, a kisebb-nagyobb fejlesztések mellett nagyon fontos eredmény az a stabil támogató hozzáállás és együttműködés, amit a szentendreiek és a városban működő csoportok részéről tapasztalunk.
Úgy fogalmazott,
az önkormányzat nem magányos harcos az elvárások és lehetőségek koordinátarendszerében, az élet legkülönfélébb területein együttműködő szentendreiek közösségei állnak mellettünk.
Arra a kérdésre, hogy mivel tudja viszonozni a városvezetés ezt a hozzáállást, azt mondta, az utak, járdák karbantartása, fejlesztése és egyéb hétköznapi feladatok mellett kiemelt cél a közösségi terek létesítése. Ilyen például a tavaly átadott RiverSide vagy a főleg a fiataloknak szánt Offline Center.
A polgármester elmondta,
a támogató hozzáállás annak is köszönhető, hogy folyamatos a párbeszéd a lakókkal,
tavaly közvélemény-kutatáson és a Párbeszéd a városrészekért konzultációsorozat utcafórumain is mindenki elmondhatta a problémáit, és hogy mely fejlesztések a legfontosabbak.
Verseghi-Nagy Miklós
Fotó: 24.hu / Neményi Márton
Ilyen volt 2017
A tavalyi eredmények között említette, hogy több mint 150 millió forint támogatást nyert Szentendre KEHOP pályázata, amelyből három közintézmény, a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, az Izbégi Általános Iskola és a Gyermekorvosi Rendelő energetikai korszerűsítése valósult meg.
Kiemelte, csaknem 245 millió forintot nyert a város a Nemzetgazdasági Minisztérium pályázatán, így mintegy 8 km-es összefüggő kerékpárút-hálózat épül ki a közeljövőben. Útfelújításra 150 millió forintot nyert Szentendre, amelyből idén a Vasúti villasor egy szakasza is megújul. A földút programban mintegy 70 millió forintból 13 földút, a Járható Szentendréért programban kormányzati támogatással és saját forrásból pedig csaknem 6 km hosszban újultak meg útszakaszok.
A 2017-ben befejeződött Dunyha program 1 milliárd forintos fejlesztését is fontos eredménynek tartja, mert a 26 induló társasház közül tavaly év végére 24 épület felújítása rendben lezárult.
Valódi fejlődési pályára állhat a város
Az interjúban szó volt az idei tervekről is. Folytatódik a Járható Szentendréért program, tárgyalnak a 11-es út felújításáról a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal, hamarosan kezdődhet az EuroVelo6 kerékpárút fejlesztése és tervezik a közvilágítás korszerűsítését is. Az önkormányzati mellett idén egyházi- és magánberuházások is indulnak.
A polgármester az egyik legfontosabb tavalyi döntésnek nevezte, hogy
a kormány 2017-2030-ig tartó turizmusfejlesztési programjában tízmilliárdos fejlesztési forráshoz jut Szentendre, amellyel a város valódi fejlődési pályára állhat.
Hozzátette, a támogatás konkrét célokra használható, így olyan tervekkel készültek, amelyek a turisztikai értékük mellett a helyiek mindennapjait is jobbá teszik.
Példaként említette a parkolóhelyek bővítését, a Templomdomb megújítását és a Duna-korzó 2,6 milliárd forint értékű fejlesztését is. Verseghi-Nagy Miklós konkrét időpontokat egyelőre nem említett, de a korzó átépítése már előkészítési szakaszban van és a megvalósításról tárgyal a város.