Csütörtökön tárgyalják ugyanis a képviselők az építési szabályzat módosítását.
Február 21-én csütörtökön tartja soron következő ülését a szentendrei képviselő-testület. Az előterjesztések között szerepel egyebek mellett a város építési szabályzatának módosítása, amit ha elfogadnak a képviselők, zöld utat kaphat a Postás strand mellé tervezett két irodaház megépítése.
A beruházást a volt kaszinó, a még létező Strand utca és az egykori lengyel piac egy részén létrejövő új telken szeretné megvalósítani a szentendrei CYEB Kft. az önkormányzat támogatásával, a tervek ellen viszont már tavaly óta tiltakozik a helyiek egy csoportja. A Nem adjuk a Postás strandot Facebook-oldalon megjelent legfrissebb beszámoló szerint az építkezést ellenzők pesszimisták az ügy folytatásával kapcsolatban. Mint fogalmaznak:
Nincsenek illúzióink, hogy a politikailag egy oldalon álló többség ne szavazná meg teljes egyetértésben úgy, mintha az kötelező lenne.
Azt is írják, hogy ezután a munkálatok rövid idő múlva akár el is kezdődhetnek. Álláspontjuk szerint felháborító, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják az ellenvéleményeket, és az is, hogy szerintük "a teljes folyamatot a közvélemény kihagyásával vitték volna végig, ha nem kezd el valaki foglalkozni az üggyel: a lakosság már csak azt vette volna észre, hogy az építkezés megkezdődött!"
Tavaly augusztus 29-én tartottak utcafórumot a Rózsakert lakótelepen, ahol a lakóknak finoman szólva nem tetszett a közeli irodaparkról szóló terv, mivel óriási forgalomtól és környezetszennyezéstől tartanak. Kifogásolják azt is, hogy a Duna hullámterében, Szentendre tájképi és természeti szempontból védelem alatt álló területének közvetlen szomszédságában húznák fel az épületeket. Leginkább viszont amiatt aggódnak, hogy a Postás strand - amely egyébként a város első legális szabadstrandja - elveszíti szabadidős funkcióját és csökken a zöldfelületek aránya.
Legutóbbi írásukban kitérnek arra is, hogy lényegesen nagyobb lesz a beépíthetőség (20%-ról 30%-ra nő), illetve az építési magasság, így az irodaházak akár a szemközti Rózsakert épületeinek magasságát is meghaladhatják.
A Telepítési Tanulmánytervben elsőként megjelent látványrajz egyike a Postás strand mellé tervezett épületekről.
Forrás: szentendre.hu
A beruházás ellen indított petíciót egyébként már több mint 1200-an írták alá, a tiltakozók ugyanis azt szeretnék elérni, hogy az érintett terület a Postás strand funkcióit erősítse és valódi társadalmi egyeztetés előzze meg a terület átalakítását.
Az önkormányzat viszont egyértelműen támogatja, hogy a CYEB irodaházakat építsen a jelenleg már romosan álló kaszinó környékén. Tavaly augusztusban, miután az országos sajtó egy részét is bejárta a tervezett építkezés híre, egy beszámolót adtak ki, amiben igyekeztek megnyugtatni az aggódókat. Akkor úgy érveltek, hogy
AZ IRODAHÁZAK A VÁROS ELEMI ÉRDEKEIT SZOLGÁLJÁK, MIVEL ÚJ MUNKAHELYEKET ÉS NÖVEKVŐ ADÓBEVÉTELT JELENTENEK A VÁROSNAK.
Hangsúlyozták azt is, hogy csak olyan épületek emeléséről lehet szó, amelyek tájba és a város szövetéhez illeszkednek, és közölték azt is, hogy
a Postás strand területéből a közeli fejlesztés egy négyzetmétert sem vesz el, sőt, a város plusz területhez juthat majd a beruházással.
Néhány héttel később a városvezetés egy szórólapot is kiadott "a Postás strand mindannyiunké - és az is marad!" felirattal, ezzel is garantálva, hogy nem épül be a strand területe. A Nem adom a Postás strandot Facebook-oldalon ugyanakkor később tételesen cáfolták az azon szereplő információkat.
Az elfogadott tanulmányterv alapján az egykori kaszinó és a jelenlegi Strand utca területén két irodaház épülne magánberuházásban több mint 2 ezer négyzetméteren, ennek része egy 133 férőhelyes mélygarázs és 50 felszíni parkolóhely is.